Arama
Tüm Kategoriler
  Menü Kapat

  Bs 15-7-7 Çam Ve Çalı Besleme Gübresi (1 Kg)

  Üretici: British Seeds
  Karton Kutu
  Ürün Kodu: gbr011
  247,80 ₺
  210,00 ₺
  Teslim tarihi: 3-5 Gün

  Daima ve mevsimsel olarak yeşil kalabilen tüm ağaçlar, çalılar, fundalar ve ibreli (çam, köknar, ladin vs..) bitkilere göre formüle edilmiş, dengeli büyüme için doğru ve yeterli oranda besin içeren özel bir gübredir.

  Uygulama: Tree&Shrub Food’u bahar ve yaz başlarında kullanınız. Yaprak dökmeyen bitkiler için gübrelemeye en uygun zaman bahar başlarıdır. Sıcaklık +4 derece civarlarında olduğu sürece besinler kök tarafından emilmeye devam eder. Uygun ve yeterli besinle desteklenen bitkiler çevre koşullarına dayanıklıdır.

  Ağaçlar (çam, göknar, ladin vs.): Ağaç çapının her 2,5 cm’lik bölümü için 35 gr. gübre kullanınız. Gübreyi kazmış olduğunuz sulama çukuruna eşit olarak dağıtınız ve kapatınız. Örnek: 5 cm’lik gövde çapı için 70 gr. gübre kullanılır. Yaşlı ağaçlar için önerilen miktarın iki katını kullanınız.

  Çalılar: Bitkinin her 30 cm’lik yüksekliği için 15 gr. gübre kullanınız. En uzağa ulaşan dalın uç uzantısının altına bir daire çizerek gübreyi dağıtınız. Çalının ana gövdesinden uzak durunuz. Gübrenin suya ve toprağa iyice karışmasını sağlayınız. Bitki tabanının kuru yaprak veya saman gibi materyallerle örtülmesi topraktan su kaybını azaltacaktır.
   

  0.0 0
  Kendi yorumunuzu yazın Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *