Arama
Tüm Kategoriler
  Menü Kapat

  Crımson Sweet Karpuz Tohumu (İthal) 500 Gr

  Üretici: Fito Tohum
  Ürün Kodu: ftkvt01
  580,70 ₺
  500,00 ₺
  Teslim tarihi: 3-5 Gün

  Karpuz Tohumu İthal Crimson Sweet - 1Kg Çeşit Özellikleri

  Koyu yeşil renge sahip olup bir bitki ortalama 6 ila 10 adet karpuz verir. Ortalama meyve ağırlığı 8 - 13 kg civarındadır. Tabiki bakım şartları ve gübrelemeye göre bir karpuzun ağırlığı değişir.

  İthal Crimson Sweet Karpuz Tohumun Yetiştiriciliği

  Toprak Hazırlığı : İthal crimson sweet karpuz  tohumu ekiminden önce toprak mutlaka birkaç kez işlenmeli ve sürümden önce dekara 3-4 ton arasında yanmış hayvan gübresi atılmalıdır.

  Ekimi: İthal crimson swee karpuz ekiminin Nisan ayının ortalarından Mayısın ortalarına kadar yapılması uygundur. Ekim işlemi ocak  veya sıra usulü ile yapılabilir. Çıkan fidelerden uygun şekilde seyreltme yapılır.

  Sulama : İthal crimson sweet karpuz yetiştiriciliği taban suyuna ulaşılabilen yerlerde yapılması daha verimlidir. İlk olarak verilen cansuyundan sonra uzun süre sulamaya ihtiyaç olmayacaktır. Meyve oluşumundan sonra ise düzenli sulamaya geçilmelidir.Fakat fazla su verilmesi  meyve tadını ve dayanıklılığını azaltır. İthal crimson sweet karpuzda sulama işlemi sadece irileşme döneminde olmalı hasada yakınlaşınca kesilmelidir. İthal crimson sweet karpuzun kök ve meyve kısmı hastalıklar oluşturması sebebiyle sudan korunmalıdır.

  Gübreleme : İthal crimson sweet karpuz üretiminde ekimden önce kesinlikle gübreleme yapılmalıdır.Ayrıca dekara 12-15 kg Azot,10-12 kg Fosfor,20-25 kg Potasyumlu gübre isteğe göre toprağa düz sıra halinde atılır.

  İthal Crimson Sweet Karpuz Yetiştiriciliğinde Verim Ve Hasat

  Hasadı olgunlaşma tespitiyle  titizlikle yapılır. Verim 5 ile 8 ton arasında değişkenlik gösterebilir

  0.0 0
  Kendi yorumunuzu yazın Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *