Arama
Tüm Kategoriler
  Menü Kapat

  KOFASİL-LAC OT SİLAJ KATKISI 100 GR

  Üretici: ANC
  Ürün Kodu: 32-029-01400
  1.221,30 ₺
  1.062,00 ₺
  i h
  Teslim tarihi: 3-5 Gün

  KOFASIL® LAC, çiftlik hayvanları için hazırlanan silajın pH’sını içerdiği laktik asit bakterileriyle hızla düşürerek fermentasyon kalitesini artıran ve bozulmaya yol açan mikrooranizmaların üremesini baskılayan heterofermentatif bakteri preparatıdır.

   KOFASIL LAC, laktik asit bakterileri Lactobacillus plantarum'dan iki homofermentatif suş içeren bir bakteriyel preparattır.  Çoğunlukla ham protein açısından zengin silaj ürünlerine (çim, baklagil bitkiler, bütün baklagiller gibi) KOFASIL LAC kullanılması, Ph nın hızla düşmesine yol açar ve yoğun laktik asit oluşturur. Bu, istenmeyen zararlı bakterilerin (örneğin, klostridya) gelişimini engeller ve kayıpları önemli ölçüde azaltır. Yem bitkilerini KOFASIL LAC ile işleme tabi tutmak, yüksek hijyenik, yüksek performanslı sığırlara beslenmek için ideal olan besleyici açısından zengin, yüksek enerjili bir silaj ile sonuçlanır.

   Kullanımı;

  1 g/t yem (min. 100.000 bakteri/g yem) oranında kullanılır.

  (100 g’lık 1 poşet KOFASIL® LAC 100 ton silaj için yeterlidir)

   5 litre klorsuz musluk suyuna 1 poşet KOFASILÒ LAC konulur ve iyice çalkalanır. İstenen kullanım hacmine göre aşağıdaki tabloda yazılan oranlarda musluk suyu ile tekrar seyreltilir ve uygulanır:

  Uygulama dozu

  Su ile dilüsyon

  (Litre, her bir ton yem için)

  (Litre)

  0.5

  45

  1.0

  95

  1.5

  145

  2.0

  195

   Sıvı uygulaması için uygun ekipman kullanın. Homojen olarak karıştırın.

  0.0 0
  Kendi yorumunuzu yazın Kapat
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme yazabilir
  *
  *
  • Kötü
  • Mükemmel
  *
  *
  *